Borysewo - Razem w drogę - Programy

W ramach realizacji projektu „Razem w drogę” w dniu 04.10.2014 odbyła się wycieczka do ZOO Safari w Borysewie.

 

Wyjazd w całości sfinansowany został ze środków pozyskanych na realizację projektu, w ramach których Stowarzyszenie pokryło wkład własny.

 

Dzień wypełniony został atrakcjami, a pogoda dopisała. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu zookolejką z przewodnikiem, który w zabawny i przystępny sposób opowiadał o zwierzętach żyjących w ZOO.

Później przyszedł czas na zajęcia edukacyjne, na których mogliśmy wiele dowiedzieć się o gadach, mogliśmy nawet niektóre poznać osobiście.

Kolejnym punktem naszej wizyty w ZOO były zajęcia praktyczne, mogliśmy nakarmić zwierzęta z Mini Zoo, pogłaskać je, wysłuchaliśmy także informacji na temat pielęgnacji niektórych zwierząt. Zwierzaki były bardzo chętne do współpracy, może poza lamą.

W drodze na obiad udało nam się jeszcze zobaczyć pokaz tresury foki Dawida, połączony z jego karmieniem. Dawid wszystkie polecenia tresera wykonywał bezbłędnie, za co dostał nie tylko smaczną rybę, ale pokaz został nagrodzony brawami.

Pomimo pysznego obiadu, wszyscy z niecierpliwością czekali na wizytę  w Figlarni, wielkim placu zabaw, na którym królowały olbrzymie dmuchane zjeżdżalnie.

Ostatnim punktem naszej wizyty była przejażdżka na kucu, z której wszyscy bardzo chętnie skorzystali.

Na koniec zostało nam jeszcze trochę czasu na zwiedzanie i robienie zdjęć.

 

W drodze powrotnej zmęczenie jednak zwyciężyło.

 

 

Opracowały:

Magdalena Kowalska

Sylwia Ratajska - Kaflak