Program "Aktywna tablica" doposażył nasze pracownie

Powiat Łaski jako organ prowadzący przystąpił do II etapu rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w  zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica”. Umożliwiło to naszemu Ośrodkowi złożenie wniosku i staranie się o przyznanie dotacji rządowej na zakup 10 laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu, a także doposażenie pracowni w głośniki i słuchawki.

Dzięki programowi uczniowie szkoły branżowej oraz starszych klas szkoły podstawowej będą mogli poszerzać swoje kompetencje informatyczne i komunikacyjne.

Pozyskane laptopy szczególnie przydadzą się w szkole branżowej, w ktorej uczniowie uczestniczą w kursach zawodowych on-line oraz przygotowywują się do pisemnych egzaminów zawodowych. Natomiast głośniki (7 sztuk) i słuchawki (15 sztuk) wspomogą istniejące już pracownie z tablicami multimedialnymi i tabletami.

Przed świętami  nastąpiło przekazanie zakupionego sprzetu uczniom i nauczycielom. Uczestniczyli w nim Starosta Łaski- Piotr Wołasz, Wicestarosta - Teresa Wesołowska oraz Członek Zarządu- Robert Szczepaniak.