II Piknik Rodzinny

12 czerwca 2013 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbył się II Piknik Rodzinny organizowany przez ten Ośrodek wraz z Radą Rodziców pod patronatem programu „Comenius – uczenie się przez całe życie”

12 czerwca 2013 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbył się II Piknik Rodzinny organizowany przez ten Ośrodek wraz z Radą Rodziców pod patronatem programu „Comenius – uczenie się przez całe życie”, w którym od ubiegłego roku szkoła bierze udział. W pikniku uczestniczyli wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej, uczniowie SOSW wraz z rodzicami i rodzeństwem oraz nauczyciele i dzieci z zaprzyjaźnionych szkół w Walii, Anglii oraz Turcji (w ramach wizyty partnerskiej programu Comenius).

 

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji: gry i zabawy plastyczne i ruchowe prowadzone przez nauczycieli SOSW, przejażdżkę na kucykach, karuzelę, suchy basen, dmuchany zamek, trampolinę. Nie zabrakło, oczywiście, typowych dla pikniku przekąsek: kiełbasek z grilla, popcornu, ciasta przygotowanego przez mamy uczniów z Ośrodka. Dzieci ze SOSW wystąpiły w przedstawieniu pt. „Wars i Sawa”, a szkolny zespół taneczny „Color Dance” pokazał kilka układów tanecznych w rytm znanych przebojów muzycznych.

 

Piknik ubarwiły występy zaproszonych gości: przedszkolaków z Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Zespołu Tańca Mażoretkowego „Fame” z Łodzi.

 

Niewątpliwie ważnym punktem programu piknikowego było spotkanie z aktorem Bartłomiejem Topą i przedstawicielem  Fundacji „Synapsis” – Łukaszem Kościuczukiem. Zostali oni zaproszeni przez pana Mariusza Podedwornego – rodzica jednego z przedszkolaków w SOSW. Goście poruszyli trudny temat autyzmu u dzieci i jego odbioru przez społeczeństwo w Polsce.

 

Po południu uczestnicy pikniku bawili się przy utworach granych przez zespół „Thrudy” z Bełchatowa, mogli też podziwiać sprzęt motocyklowy dzięki uprzejmości „Motorbike Club Forever Young”.  Piknik zakończył się wieczorem. Dzieci już czekają na powtórkę tych atrakcji w przyszłym roku.