Bierzemy udział w projekcie "Szkoła pamięta 2021"

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W naszym Ośrodku podjeliśmy wiele różnorodnych działań, których celem było upamietnienie ważnych wydarzeń lokalnych, wspomnienie osób, które już odeszły oraz poznanie historii regionu i osób ważnych dla naszego miasta.

W ramach akcji uczniowie starsi wykonali gazetke szkolną pt: "Znane osobowości związane z Łaskiem", zapoznali się z wydanymi przez miejscowych twórców monografiami i leksykonami poświęconymi historii naszego miasta oraz poznali postacie ważne dla ziemi łaskiej. 

Uczniowie i nauczyciele odwiedzili lokalne miejsca pamięci i przypomnieli sobie związane z nimi historie. Podczas pobytu na łaskim cmentarzu oddali hołd żołnierzom poległym na terenie Łasku w czasie II wojny światowej oraz uczcili zniczem ofiary wydarzen katyńskich. Nie zapomnieli o opuszczonych, starych grobach, których historia sięga poczatków XIX wieku. I tutaj zapalili znicze - symbole Dnia Wszystkich Świętych. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć.