Aktywny Dzień Dziecka

1 czerwca 2021r. w naszym Ośrodku cała społeczność szkolna wspólnie świętowała Dzień Dziecka. Pogoda okazała się dla nas przyjazna, bowiem całe wydarzenie miało miejsce na świeżym powietrzu i opierało się na grach i zabawach ruchowo-integracyjnych.  Tradycyjnie imprezę rozpoczął pan Dyrektor witając serdecznie wszystkie dzieci i składając im najlepsze życzenia. Aktywność sportową zapoczątkował mecz w rzucankę siatkarską, w której wzięły udział dwie sześciosobowe, mieszane drużyny.  Kolejną atrakcją były zabawy taneczne przy muzyce. Na rozgrzewkę zatańczyliśmy do piosenki naśladowczej "Głowa, ramiona, kolana, pięty", były też "Kaczuszki", "Oczy zielone", "Despacito" i inne hity wytańczone z pomponami. Sporą dawkę sportowej adrenaliny dostarczyły wyścigi rzędów, angażujące dwa ośmioosbowe zespoły, rywalizujące w przekazaniu pałeczki sztafetowej, "sadzeniu ziemniaków", prowadzeniu piłeczki rakietką od badmintona, przeskakiwaniu przez przeszkodę, przekładaniu szarfy czy wykonaniu celnych rzutów do obręczy.

Po emocjonujących przeżyciach i intensywnym wysiłku fizycznym, uczniowie mogli się zrelaksować i nabrać sił spożywając przekąski z grilla i  kosztując słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców.

W międzyczasie na boisku trawistym rozstawionych było 13 stanowisk z różnymi zadaniami do wykonania przez każdą klasę. Wśród wyzwań sprawnościowych znalazło się przejście pod stopniowo obniżaną poprzeczką z twarzą skierowaną do nieba, strącanie plastikowych butelek wypełnionych wodą, przerzucanie piłki z koca na koc, przejście przez plątaninę sznurków bez ich dotknięcia, skoki z balonem między nogami, podbijanie balona, przeciąganie liny czy stworzenie klasowej pracy plastycznej.

W dalszej części imprezy zaangażowaliśmy naszych wychowanków w zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a na zakończenie sportowej aktywności wszyscy chętni rozegrali mecz w piłkę nożną.

Niewątpliwe sportowy Dzień Dziecka spełnił swoje najważniejsze cele, jakimi było rozwijanie różnych form aktywnego spędzania czasu wolnego, zachęcenie uczniów do współdziałania  i współzawodnictwa poprzez zabawy i gry, a także zapewnienie atmosfery akceptacji, życzliwości i pełnego szacunku dla wszystkich uczestników imprezy. A dowodem tego była radość, uśmiech i beztroska malująca się na twarzach naszych uczniów, a także ich zaangażowanie w wykonywanie przygotowanych zadań.

Organizatorki: nauczycielki w-f – K. Białas, E. Słomczyńska