Wewnątrzszkolny konkurs skoku w dal z miejsca

Z powodu pandemii koronawirusa SARS - CoV - 2 starty w zawodach sportowych naszych uczniów zostały zawieszone. Aby dostarczyć im okazji do zdrowej rywalizacji i trochę sportowej adrenaliny, wzięli oni udział w klasowych konkursach skoku w dal z miejsca. Konkursy odbywały się podczas lekcji wychowania fizycznego przy słonecznej pogodzie na nowo powstałej skoczni w punkcie dydaktycznym ,,Leśny zakątek”.

Zanim konkurs został zorganizowany uczniowie rozwijali swoje skocznościowe zdolności motoryczne w grach i zabawach ruchowych, za pomocą ćwiczeń skocznościowych z przyborami i przyrządami, różnych podskoków w miejscu i w ruchu ze wspomagającą pracą ramion, wyskoków dosiężnych i kombinacji ćwiczeń skocznościowych. Podczas zajęć przygotowawczych do konkursu uczniowie dowiedzieli się również, że skok w dal z miejsca to konkurencja lekkoatletyczna, w latach od 1900 do 1912 rozgrywana na letnich igrzyskach olimpijskich. Obecnie zaś przeprowadzana jest podczas Olimpiad Specjalnych. Poznali również zasady przeprowadzania konkursu. Klasowy konkurs polegał na oddaniu jak najdłuższego skoku z lądowaniem na obu stopach. Każdy zawodnik oddał trzy skoki, z których liczony był ten najdłuższy. Uczestnicy odczytywali wyniki skoku swoich koleżanek i kolegów, a nawet porównywali je do odległości osiąganych przez zwierzęta, których wyniki umieszczone są na listwie pomiaru długości skoku.

Wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni wielkimi brawami, pozytywnymi ocenami, a ci którzy oddali najdłuższe skoki, otrzymali symboliczne dyplomy.

Nauczycielka wychowania fizycznego: Katarzyna Białas