V Łódzki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

7 października 2021r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach odbył się V Łódzki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział około 40 zawodników z Klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa łódzkiego tj. z Zduńskiej Woli, Działoszyna, Rawy Mazowieckiej, Wielunia, Gromadzic, Łodzi i Łasku.

Główne celeprzyświecające tej sportowej imprezie to: umożliwienie uczestnictwa w ruchu Olimpiad Specjalnych, zapewnienie możliwości aktywnego uczestnictwa w zajęciach ruchowych, popularyzacja gry w bocce, rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych oraz podsumowanie efektów terapeutyczno – szkoleniowych.

Nasz Ośrodek reprezentowało 5 zawodników, którzy startowali w trzech konkurencjach: grze pojedynczej, grze deblowej (2 osobowej) i grze drużynowej (4 osobowej). Podczas zawodów zawodnicy zostali podzieleni na grupy wiekowe i sprawnościowe. Po przeprowadzeniu zmodyfikowanych rozgrywek rozpoczęły się gry finałowe. Po dosyć wyrównanych pojedynkach, pełnych ekscytujących momentów i zaskakujących zagrań taktycznych, nasi sportowcy zdobyli:

Klaudia Fecenloben – I miejsce w grze drużynowej, II miejsce w grze indywidualnej i III miejsce w grze deblowej.

Aleksandra Wawrzyniak  – I miejsce w grze drużynowej, III miejsce w grze indywidualnej i III miejsce w grze deblowej.

Kamil Żydziak – I miejsce w grze indywidualnej i III miejsce w grze deblowej.

Jakub Urbański – I miejsce w grze drużynowej i III miejsce w grze indywidualnej.

Łukasz Nowacki – I miejsce w grze drużynowej, III miejsce w grze indywidualnej i III miejsce w grze deblowej.

Udział w zawodach po rocznej przerwie był dla uczniów bardzo emocjonującym doświadczeniem, doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia nowych, jak również dobrą motywacją do dalszej pracy. Turniej był także szansą na rozwijanie umiejętności interpersonalnych i właściwego zachowania w różnych sytuacjach społecznych.

Nauczycielka wychowania fizycznego i opiekun grupy: K. Białas