Radosław Łaguniak z SOSW w Łasku teraz w Bydgoszczy, a w marcu w Abu Dhabi i Dubaju

Od 1 do 10 października 2018 r. w Bydgoszczy trwał sprawdzian w 17 dyscyplinach olimpijskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, który wyłonił ostateczny skład reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Od 1 do 10 października 2018 r. w Bydgoszczy trwał sprawdzian w 17 dyscyplinach olimpijskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, który wyłonił ostateczny skład reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.Do Bydgoszczy przyjechało 98 sportowców z różnych zakątków Polski. Pod okiem 26 trenerów trenowali w 17 letnich dyscyplinach olimpijskich, w których będzie reprezentowana Polska w Abu Dhabi i Dubaju: koszykówce, piłce nożnej, lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie, kajakarstwie, w judo i golfie.  Radek w Abu Dhabi będzie walczył o medale w bowlingu (kręgle).

Obóz przygotowawczy był czasem wspólnych treningów ogólnorozwojowych, treningów specjalistycznych, badań lekarskich, zajęć integracyjnych oraz zawiązywania znajomości i przyjaźni. Kwalifikacje przedolimpijskie zapewniły zawodnikom moc wrażeń i emocji, nową wiedzę i wskazówki trenerskie. Dzięki prezentacjom, prelekcjom, pogadankom sportowcy zostali przygotowywani do mentalnej podróży do odległych kulturowo i obyczajowo Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Istotnym elementem była wizyta pani Konsul Zjednoczonych Emiratów Arabskich SAWSAN AL ALAWI, która przekazała dużą porcję informacji na temat tego egzotycznego kraju.

Społeczność szkolna Ośrodka cieszy się z faktu, iż Radek przeżyje przygodę życia, ponieważ czekają go niezapomniane chwile nad Zatoką Perską.

Dla informacji: XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi będą trwać od 14 do 21 marca 2019 roku. W wydarzeniu tym weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z ponad 170 krajów świata. W Igrzyskach weźmie też udział ponad 2600 trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata.  Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą największą sportową i społeczną imprezą na świecie w przyszłym roku. Polska reprezentacja będzie liczyć 90 osób, w tym 64 zawodników i 26 trenerów, lekarzy i sztabu kadry.

Trener i opiekun: E. Słomczyńska