Nasi uczniowie na X Ogólnopolskim Mitingu Gimnastycznym w Bydgoszczy

Pięćdziesięciu zawodników Olimpiad Specjalnych z całej Polski rywalizowało w miniony weekend   (20-22 kwietnia 2018 r.) o medale w gimnastyce sportowej. Przybyło 8 oddziałów regionalnych: dolnośląskie, warmińsko-mazurskie,  opolskie, pomorskie, podlaskie, świętokrzyskie,  kujawsko-pomorskie i oddział łódzki, który reprezentowany był przez  3 zawodników z klubu „Aplauz” w składzie Radosław Łaguniak, Marcin Basiński i Damian Basiński. Zawody rozegrano we wszystkich konkurencjach olimpijskich: czterech dla kobiet oraz sześciu dla mężczyzn oraz w wieloboju męskim i żeńskim.Zawody obejmowały preeliminacje i część finałową. Gimnastyczna rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach wiekowych,   w hali sportów gimnastycznych i  akrobatyki Cywilno–Wojskowego Związku Sportowego „Zawisza”. Patronat nad imprezą objęły Olimpiady Specjalne Polska, PFRON oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Nasi zawodnicy rywalizowali w konkurencjach mężczyzn z poziomu I:

- ćwiczenia wolne,

- ćwiczenia na drążku, 

- skok gimnastyczny: kuczny i rozkroczny,

- ćwiczenia na kółkach.

Zdobyli 10 medali, w tym  4 z najcenniejszego kruszcu, 2 srebrne i 4 brązowe. Osiągnięcia indywidualne przedstawiają się następująco:

Marcin Basiński:

złoty medal- ćwiczenia na kółku,

złoty medal- ćwiczenia wolne na macie,

4 miejsce- skok kuczny i rozkroczny,

4 miejsce-ćwiczenia na drążku.

Dominik Basiński:

srebrny medal- skok kuczny i rozkroczny,

brązowy medal- ćwiczenia wolne na macie,

brązowy medal- ćwiczenia na drążku,

brązowy medal- ćwiczenia na kółkach.

Radosław Łaguniak:

złoty medal- ćwiczenia na drążku,

złoty medal- ćwiczenia wolne na macie,

srebrny medal- ćwiczenia na kółku,

brązowy medal- skok kuczny i rozkroczny.

Radosław został powołany do 5 rezerwy reprezentacji Polski, która w przyszłym roku wystartuje na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabii  (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

 Opiekun i trener grupy: E. Słomczyńska