BIEGI TERENOWE KAMIONACZ 2019

Szkolny sezon sportowy rozpoczął się od udziału naszych sportowców w Biegach Terenowych, organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w Warcie. Zawody odbyły się na terenie Nadleśnictwa Kamionacz, a ich uczestnikami byli uczniowie z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych regionu sieradzkiego oraz zaproszonych szkół podstawowych z Warty, Rossoczycy, Włynia, Ustkowa, Jeziorska i Cielec.

Biegi terenowe są dla każdego zawodnika dużym wyzwaniem w sferze fizycznej, ponieważ wymagają poruszania się nie po idealnie równej, wybrukowanej nawierzchni, ale pokonywania barier naturalnie stworzonych przez naturę, w postaci: korzeni, gałęzi, przewróconych drzew, kałuży, a także stąpania po zmieniającym się podłożu (trawy, szuter, piach) i licznych nierównościach. Dlatego też, wszyscy uczestnicy biegu, aby bezpiecznie pokonać wyznaczone leśne trasy, oprócz dobrego przygotowania wytrzymałościowego, musieli utrzymać pełną koncentrację uwagi i równowagę.

Hasłem przewodnim biegu były słowa "Wszyscy jesteśmy zwycięzcami" i każdy, kto zgłosił się do zawodów i przekroczył linię mety, wykazał się dużą odwagą, silną wolą, determinacją, mógł więc nazwać się zwycięzcą.

Podczas biegów zawodnicy rywalizowali w podziale na dziewczęta i chłopcy, na dystansach 300m, 600m, 800m, i 1000m. Nasz Ośrodek reprezentowało 6 osób, które wywalczyło następujące miejsca:

Klaudia Klimczak - I miejsce

Monika Pustelnik - I miejsce

Radosław Łaguniak - I miejsce

Marcelina Łaguniak - II miejsce

Jakub Klimczak - II miejsce

Adrian Cisz - V miejsce

Nagrodą za zdobycie miejsca medalowego był puchar (I miejsce), medal i dyplom (II i III miejsce) oraz medale okolicznościowe dla pozostałych uczestników. Po przeprowadzeniu biegów w poszczególnych kategoriach, wszyscy chętni goście, opiekunowie i uczniowie wzięli udział w biegu otwartym na dystansie 100m. Następnie gospodarze ugościli wszystkich  wspaniałym bigosem i kiełbaską z ogniska.

 Trener i opiekun grupy: Katarzyna Białas