ABU DHABI tuż, tuż …

Zostały już zaledwie 2 tygodnie  do Ceremonii Otwarcia Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przygotowania do wyjazdu trwają i są bardzo zaawansowane. Nasz uczeń Radosław Łaguniak zaprezentuje swoje możliwości w BOWLINGU (kręgle). Dziś tj. 21 lutego 2019 r., odbył się ostatni planowany trening . Mimo, iż trwają ferie zimowe, Radosław nie próżnuje i ostro trenuje, ponieważ chce na arenie międzynarodowej wypaść jak najlepiej. Dziś ćwiczyliśmy na kręgielni w Zduńskiej Woli. Zawodnik jest w dobrej kondycji, jest odpowiednio przygotowany pod względem technicznym i posiada specjalistyczny sprzęt sportowy (kula, obuwie), który we wrześniu zakupiliśmy we Wrocławiu. W dniach  04-10.10.2018r. w Bydgoszczy Radosław uczestniczył w obozie przygotowawczym reprezentacji Polski.

Już  7  marca Radek wyjeżdża do Warszawy, gdzie wieczorem  odbędzie się oficjalna uroczystość wręczenia Nominacji Olimpiad Specjalnych dla członków reprezentacji z udziałem władz państwowych, ambasadorów, członków i ich najbliższych. Uroczystość będzie miała miejsce  w hotelu Marriott.

8 marca nastąpi wylot z Warszawy i bezpośredni przelot do Dubaju  (przewoźnik linia lotnicza Fly Emirates), czas trwania lotu ok. 6 godz. Po wylądowaniu, nastąpi powitanie na lotnisku i zakwaterowanie ekipy w hotelu w Dubaju.

W dniach 8 -11 marca – oficjalni członkowie ekipy będą uczestniczyć w  programie Host Town (Dubaj) –udział w imprezach prezentujących kulturę lokalną, uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych, zwiedzanie, możliwość treningów w określonych dyscyplinach;

11 marca – wykwaterowanie z hotelu w Dubaju i podział ekipy na 4 grupy, zakwaterowanie zgodnie z dyscyplinami i obiektami sportowymi na zawody,

12, 13 marca – preeliminacje w poszczególnych dyscyplinach (jest ich aż 17),

14 marca  - Ceremonia Otwarcia Igrzysk,  Zayed Sports City Stadium, Abu Dhabi,

15– 20 marca – udział w zawodach, ceremoniach dekoracji i programach towarzyszących,

21 marca - Ceremonia Zamknięcia,  Zayed Stadium, Abu Dhabi,

21 marca – przylot ekipy do Polski, uroczystość powitalna na lotnisku w Warszawie.

XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi będą trwać od 14 do 21 marca 2019 roku. W wydarzeniu weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z ponad 170 krajów świata. W Igrzyskach weźmie też udział ponad 2600 trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata.  Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą największą sportową i społeczną imprezą na świecie w tym roku. Polska reprezentacja będzie liczyć 90 osób, w tym 64 zawodników i 26 trenerów, lekarzy i sztabu kadry.