Program "Aktywna tablica" doposażył nasze pracownie.

Powiat łaski jako organ prowadzący przystąpił do II etapu rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” co umożliwiło naszemu Ośrodkowi złożenie wniosku i staranie się o przyznanie dotacji rządowej na zakup 10 laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu i doposażenie pracowni w głośniki i słuchawki.

Dzięki temu uczniowie szkoły branżowej oraz starszych klas szkoły podstawowej będą mogli poszerzać swoje kompetencje informatyczne i komunikacyjne.

Pozyskane laptopy szczególnie przydadzą się w szkole branżowej, gdzie uczniowie uczestniczą w kursach zawodowych on-line oraz przygotowywują się egzaminów zawodowych. Natomiast głośniki ( 7 sztuk) i słuchawki ( 15) wspomogą istniejące już pracownie z tablicami multimedialnymi i tableta.

Przed świętami  nastąpiło przekazanie zakupionego sprzetu uczniom i nauczycielom. Uczestniczyli w nim Starosta Łaski- Piotr Wołasz, Wicestarosta - Teresa Wesołowska oraz Członek Zarządu- Robert Szczepaniak.