Warsztaty ceramiczne w Ceramilandii

Warsztaty ceramiczne

 W dniach 4. i 6. kwietnia 2016 r. 26 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Małgorzaty Cieślewicz, Bogusławy Gajdy, Katarzyny Tokarczyk i Magdaleny Zając, uczestniczyło w warsztatach ceramicznych w Ceramilandii w Lutomiersku.

W części dydaktycznej zajęć uczniowie mieli możliwość zwiedzenia ekspozycji produktów zakładu ceramicznego wytwarzanych w okresie 25 lat działalności firmy. Poznali również technologię produkcyjną. Obejrzeli pokaz pełnego procesu wytwarzania wyrobów ceramicznych, poznali stosowane surowce, sposoby formowania masy, wypalania ceramiki oraz rodzaje i techniki dekoracji.

W ramach warsztatów nasi wychowankowie własnoręcznie pod opieką instruktorów  wycinali i wyciskali foremkami różne wzory z gliny, a także dekorowali farbami przedmioty ceramiczne. Na zajęciach uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem. Wykazali się niezwykłą inwencją i talentem w czasie dekorowania ceramiki. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali dyplomy oraz liczne upominki w postaci wyrobów ceramicznych.

 Opracowanie i organizacja: B. Gajda, M. Cieślewicz