DZIEŃ ZIEMI

Pięćdziesiąt lat temu, 22 kwietnia 1970 r., ludzie obchodzili pierwszy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Obecnie jest to święto obchodzone niemal na całym świecie.

Światowy Dzień Ziemi  ma na celu przypomnieć wszystkim o tym, jak ważna jest ochrona naszej planety. Tego dnia podejmowane są różne inicjatywy, których celem jest m.in podniesienie świadomości i docenienie piękna przyrody tym bardziej, że zauważamy coraz realniejsze zagrożenia związane z rozwojem cywilizacyjnym dla zdrowego i bezpiecznego życia na Ziemi.

Tegoroczne obchody miały inny przebieg ze względu na pandemię COVID-19.

i znacznie ograniczoniczyły możliwości inicjatyw chroniących Ziemię.

Nasi uczniowie, będąc w domu, przyłączyli się do akcji poszerzania ekologicznych działań w życiu codziennym poprzez wykonanie plakatów, prac plastycznych poglębiania wiedzy na temat segregacji odpadów, w tym elektrośmieci oraz pokazali jak codziennie wspierają ochronę środowiska zbierając nakretki, podlewając rośliny w przydomowym ogródku czy wykonując ogrody w słoikach.

Dziekujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wykazane zaangażowanie w tej słusznej i ważnej dla Nas wszystkich sprawie,